SLOVENSKE LJUDSKE PESMI III Pripovedne pesmi – legendarne II in socialne
Na zgoščenki je izbor sedemnajstih pesmi, ki predstavljajo pregled slovenske ljudske pesemske ustvarjalnosti s celotnega slovenskega etničnega ozemlja (od Koroške do Porabja in Primorske, čeprav jih je največ iz Gorenjske.
Na njej je predstavljeno izročilo pripovednih pesmi z legendarno vsebino (v njih nastopajo svetniki kot priprošnjiki ljudem v stiski ter se vrstijo pesmi, ki govorijo o nastanku božjih poti, dogajanjih na romanjih, o plačilu za krepostno življenje ali hudobijo).
Druga skupina so pesmi s socialnimi motivi, saj pripovedujejo o nasilju fevdalne gospode nad podložniki, o nasprotovanju ljubezni zaradi socialnih razlik med zaljubljencema idr. Tako se vrstijo naslednje balade: Svetnik pomaga vozniku, Spokorjeni grešnik, Tri grešne dušice, Plemič zapeljivec, Fantič umorjen zaradi ljubezni do gospodove hčere, ki logično sledijo knjižni izdaji Slovenske ljudske pesmi III, ki je izšla 1992 in vsebuje 60 tipov.
Pesmi na zgoščenki predstavljajo najznačilnejše besedilne in melodične primere prej navedenih tipov. Zgoščenki je priložena knjižica s spremnimi strokovno-znanstvenimi tekstološkimi in etnomuzikološkimi komentarji in angleškim prevodom.
1998, (Iz arhiva Glasbenonarodopisnega inštituta 3), izdajatelj Glasbenonarodopisni inštitut ZRC SAZU v sodelovanju z Glasbenim programom Radia Slovenije - urednica Jasna Vidakovič, tonski mojster Borivoj Savicki; spremna knjižica z angleškim prevodom: 18 strani: CD - plošča; trajanje 50 minut 18 sekund.